25 stycznia będzie manifestacja w Bełchatowie

W dniu 25 stycznia 2014 r. o godz. 12.00 przed Szpitalem Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie, odbędzie się solidarnościowa pikieta związkowa w obronie przewodniczącego OPZZ Konfederacja Pracy, kol. Wojtka Jędrusiaka, zwolnionego dyscyplinarnie z pracy za działania w obronie praw pracowniczych. Udział w pikiecie zapowiedziało kilkadziesiąt organizacji związkowych z całej Polski, m.in. Rada OPZZ Województwa Łódzkiego, Rada OPZZ Powiatu Bełchatowskiego, związki zawodowe zrzeszone w Porozumieniu Związków Zawodowych Pracowników Elektrowni i Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów „MIEDZA”, WZZ Sierpień 80 PGE Elektrociepłowni Bydgoszcz, Związek Syndykalistów Polski, WZZ Sierpień 80 General Motors Gliwice, Społeczna Inicjatywa Socjalna, Komitet Obrony Pracowników. To tylko niektóre organizacje związkowe, które potwierdziły na dzisiaj swoją obecność w pikiecie.

Związkowcy bedą domagać się przywrócenia do pracy zwolnionego przewodniczącego Zwiazku Konfederacja Pracy, który został zwolniony z pracy za swoją działalność związkową, na rzecz pracowników Szpitala. Zaprzestania i zastraszania związkowców, oraz poprawy warunków pracowniczych i płacowych w Bełchatowskim Szpitalu.
Nie ma, i nigdy nie będzie przyzwolenia społecznego na łamanie praw pracowniczych i wolności związkowych przez pracodawców!
Polskie prawo pracy i prawo związkowe ponad wszystko!
Przywróćmy wiarę w solidarność społeczną. Tylko silne Zwiazki zawodowe, mogą skutecznie bronić praw pracowniczych, tylko ponad podziałami zwiazkowymi jesteśmy w stanie stawić czoła nieuczciwym pracodawcom, a nawet antyspołecznej polityce rządu RP. Nie dajmy się dzielić, tylko tak skonsolidowane działania skierowane przeciwko pracodawcom, przynoszą oczekiwany przez nas skutek. Udowodniliśmy to już niejednokrotnie m.in. w zakładach Krogal-Drobmar, oraz w walce o budowę Obwodnicy Miasta.
Wszystkich pracowników Szpitala, a także mieszkańców Miasta i okolic, oraz inne organizacje związkowe, zapraszamy do udziału w pikiecie.