Planowane szkolenie z zakresu prawa pracy 20 maja br. w Warszawie

Koleżanki i Koledzy

W dniu 20 maja br. (piątek) w budynku OPZZ przy ul. Kopernika 36/40 w Warszawie planujemy zorganizować szkolenie z zakresu prawa pracy.
Szkolenie głównie kierujemy do organizacji związkowych z województw, gdzie nie funkcjonują Zarządy Wojewódzkie Związku (stąd też możliwość noclegu – o czym poniżej), ale zapraszamy wszystkich chętnych i kierujemy zapytanie do wszystkich Państwa.

Część pierwsza szkolenia:
[prowadzenie Paweł Śmigielski – Dyrektor Wydziału Prawno-Interwencyjnego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych]
– zmiany do Ustawy kodeks pracy od 1 stycznia 2016 r. (w szczególności zakres umów terminowych – UWAGA dla osób z Mazowsza: ta kwestia była omawiana na ostatnim szkoleniu dla organizacji z terenu Mazowsza).
– omówienie propozycji zmian w Ustawie o związkach zawodowych m.in. propozycji ministerialnej, stanowiska OPZZ „Konfederacja Pracy” [omówienie: Michał Lewandowski – Przewodniczący Związku], stanowiska OPZZ.
Część druga szkolenia:
[prowadzenie Paweł Galec – Wydział Prawno-Interwencyjny OPZZ]
– różnice i podobieństwa dotyczące procedury sporu zbiorowego i misji dobrej woli, ze szczególnym uwzględnieniem roli mediacji (m.in. zakres Ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych oraz zakres działań Wojewódzkich Rad Dialogu Społecznego).

Planowane rozpoczęcie szkolenia godz. 10:30, zakończenie ok. godz. 16:30.

W połowie szkolenia przewidziana jest przerwa obiadowa.
Wieczorem, ok. godz. 20:00, planowane jest wspólne spotkanie związkowo-integracyjne.

W związku z powyższym dla uczestników spoza Warszawy istnieje możliwość noclegu w Hotelu Logos w Warszawie – zakwaterowanie w pokojach jednoosobowych ze śniadaniem – koszt: 120 zł od osoby pokrywany przez organizacje związkowe (resztę kosztów związanych z opłatą za hotel pokrywa Zarząd Krajowy Związku).
Ilość miejsc noclegowych ograniczona: 30 miejsc
Ze środków Zarządu Krajowego Związku zapewniamy: wyżywienie (obiad i kolacja w dniu szkolenia oraz śniadanie dla osób nocujących w hotelu), materiały szkoleniowe, dofinansowanie do noclegu, a przede wszystkimdoskonałych prawników, którzy omówią nam wskazaną tematykę.
Koszty, które pokrywa organizacja zakładowa/międzyzakładowa: koszty dojazdu; przy deklaracji noclegu dodatkowo partycypacja w kosztach noclegu 120 zł od osoby.

Osoby deklarujące chęć uczestnictwa w szkoleniu prosimy o zgłoszenia na maila kp-info@konfederacjapracy.org.pl
Jednocześnie prosimy o deklarację chęci uczestniczenia w wieczornym spotkaniu (TAK / NIE) oraz zaznaczenie chęci skorzystania z noclegu (TAK / NIE).

Na zgłoszenia czekamy do 6 maja br. i od ilości chętnych uzależniamy realizację szkolenia we wskazanym terminie.