Prezydent Wałbrzycha idzie na wojnę ze związkami zawodowymi w Urzędzie Miejskim

W dn. 20 października 2014 r. został zwolniony dyscyplinarnie Kolega Marcel Chećko – Przewodniczący Organizacji Międzyzakładowej Nr 01-009 OPZZ „Konfederacja Pracy” w Urzędzie Miejskim w Wałbrzychu, rzekomo za odmowę wykonania polecenia służbowego.

Prezydent Wałbrzycha już wcześniej próbował zwolnić przewodniczącego, ale nigdy nie uzyskał zgody zarządu organizacji zakładowej. Ostatecznie, łamiąc prawo, posunął się do „dyscyplinarki”.

Prawdziwą przyczyną wyrzucenia z pracy przewodniczącego jest jego zaangażowanie w sprawę waloryzacji wynagrodzeń pracowników Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu zakończoną sporem zbiorowym, sprawę zapewnienia odpowiedniej odzieży ochronnej osobistej oraz miejsca parkingowe. Na taki, godzący w podstawowe prawa obywatelskie, sposób prowadzenia dialogu społecznego przez prezydenta Wałbrzycha nie będzie przyzwolenia ze strony związkowców.