Propozycja stanowiska Związku w spr. zmian ustawy o związkach zawodowych

Szanowni związkowcy

W załączeniu przekazuję Wam przygotowaną przeze mnie propozycję stanowiska Związku w ww. sprawie. Ze względu na obszerność materiału skupiłem się na punktach, które z perspektywy Konfederacji Pracy – ale też z punktu widzenia dobrze rozumianego pluralizmu związkowego – są niekorzystne.

Osoby zainteresowane proszę o zapoznanie się z załącznikiem i zaproponowanie ewentualnych zmian. Finalną wersję dokumentu planuję przesłać do Wydziału Prawno-Interwencyjnego OPZZ najpóźniej w poniedziałkowe popołudnie.
Nie ukrywam, że jestem lekko zawiedziony ilością i jakością przekazanych opinii w sprawie – wydawałoby się – najistotniejszej dla nas ustawy.

Michał Lewandowski

Przewodniczący Zarządu Krajowego OPZZ Konfederacja Pracy

Stanowisko OPZZ Konfederacja Pracy – zmiany ustawy o związkach zawodowych, IV 2016