Szkolenie w ramach projektu „Wiedza i kompetencje kluczem do efektywnego udziału w procesie stanowienia prawa” dla województwa zachodniopomorskiego

Ogólnopolski Pracowniczy Związek Zawodowy „Konfederacja Pracy” oraz Instytut Spraw Publicznych informują, że w dniach 1 – 2 grudnia br. (piątek-sobota), w Hotelu Mały Młyn w Stargardzie (ul. Gdańska 5, 73-110 Stargard), odbędzie się szkolenie dla przedstawicieli związków zawodowych oraz organizacji pozarządowych z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Zakres szkolenia obejmuje: wstęp do prawa pracy, nowelizacja Kodeksu Pracy (minimalne wynagrodzenie, zawieranie umów o pracę na nowych zasadach, urlopy związane z rodzicielstwem, świadectwa pracy), rola partnerów społecznych w stanowieniu prawa pracy, dialog społeczny na poziomie lokalnym i szczeblu krajowym (procedury konsultacyjne, negocjacje, lobbing).

Szkolenie prowadzone będzie przez Pawła Śmigielskiego – Dyrektora Wydziału Prawno – Interwencyjnego OPZZ.

Szkolenie finansowane jest przez Europejski Fundusz Społeczny (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój) Oś priorytetowa II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.16 „Usprawnienie procesu stanowienia prawa”. Szkolenie organizowane jest w ramach projektu Działania 2.16 POWER (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój) Pn. „Wiedza i kompetencje kluczem do efektywnego udziału w procesie stanowienia prawa”.

Miejsce zajęć oraz zakwaterowania uczestników jest dostępne dla osób niepełnosprawnych. Osoby potrzebujące dostosowań ze względu na niepełnosprawność proszone są o poinformowanie.

Więcej informacji na stronie projektu.