Związkowiec jako social media ninja, czyli jak działać w internecie – zapraszamy na szkolenie

Antyspołeczne partie i organizacje pracodawców grzmią na Facebooku: „Związki na Powązki!”. Siebie samych przedstawiają jako obrońców społeczeństwa. A tymczasem… jest zupełnie odwrotnie. My to wiemy, ale jak dotrzeć z tym przekazem do milionów? Jak internetowa rewolucja może pomóc w walce o prawa pracownicze? Jak przekierować strumień „lajków” we właściwą stronę?

„Związkowiec jako social media ninja, czyli jak działać w internecie”

OPZZ „Konfederacja Pracy”, Stowarzyszenie „Polska Społeczna” oraz Rada OPZZ Województwa Mazowieckiego zapraszają na szkolenie dotyczące funkcjonowania organizacji związkowych w szeroko pojętych mediach społecznościowych.

Szkolenie odbędzie się 20 października br. (wtorek) o godz. 11:00 w budynku OPZZ przy ulicy Kopernika 36/40 w Warszawie, sala  im. J. Wiadernego, II p.

Zakres szkolenia:

11:00 – 11:40 Wprowadzenie: klawiatura i telefon w walce o prawa pracownicze
11:40 – 12:30 Facebook – jak i co publikować, by dotrzeć do pracowników? (strategia, grupa docelowa, algorytm Edge Rank, dobry content)
12:30 – 13:30 GIMP – projektowanie prostych grafik i internetowych memów
13:30 – 14:00 Facebook i Youtube – tworzenie i publikacja wideo

14:00 – 14:45 Przerwa obiadowa

14:45– 15:05 Twitter – specyfika, pozyskiwanie followersów i budowanie relacji

15:05 – 15:35 Snapchat i Instagram – grupy docelowe i sposób działania
15:35 – 16:00 Slack, Trello, Google Hangouts – organizowanie pracy
i wideokonferencje.

Szkolenie poprowadzi Maciej Łapski z OPZZ „Konfederacja Pracy” i Stowarzyszenia „Polska Społeczna”.

Koszty szkolenia i materiałów pokrywane są ze środków Zarządu Krajowego OPZZ „Konfederacja Pracy”. Koszty dojazdu pokrywają organizacje szczebla podstawowego.

Osoby, które zgłoszą się na szkolenie zachęcamy do zabranie ze sobą tableta lub laptopa; w miarę możliwości prosimy również o zabranie przenośnego internetu – pozwoli to od razu sprawdzić swoje nowe umiejętności w trakcie szkolenia.

Zgłoszenie można przekazać mailowo na adres kp-info@konfederacjapracy.org.pl, faksem lub telefonicznie na numer: (0-22) 55-15-665 do 14 października br.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc każda organizacja może zgłosić maksymalnie 3 osoby i jedną osobę na listę rezerwową – o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. W momencie zamknięcia listy kolejne zgłoszone osoby zostaną powiadomione o braku miejsc.

Poniżej przekazujemy zaproszenie – pismo stanowiące podstawę do zwolnienia od pracy zawodowej z zachowaniem prawa do wynagrodzenia (na podst. art. 31 pkt. 3 Ustawy z dn. 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych). Jeśli potrzebują Państwo oryginału prosimy o informację mailowo na adres kp-info@konfederacjapracy.org.pl, lub telefonicznie na numer: (0-22) 55-15-665

Zaproszenie na szkolenie -social media 20-10-15

Szablon – tabela obecnosci na szkoleniu 20.10.15