20-lecie OPZZ Konfederacja Pracy

29 stycznia 2020 r. odbyło się uroczyste spotkanie przedstawicieli organizacji związkowych z okazji 20-lecia Związku.

Wszystkie zdjęcia z uroczystości dostępne w linku: https://photos.app.goo.gl/G9UuTjg4SR4CFoY1A

Program uroczystości przedstawiał się następująco:
11:00 – rozpoczęcie, powitanie gości, wprowadzenie – przewodniczący OPZZ Konfederacja Pracy Michał Lewandowski
11:15 – początki Konfederacji Pracy – pierwszy przewodniczący OPZZ Konfederacja Pracy Cezary Miżejewski
11:35 – ujęcie badawcze – OPZZ odpowiada na wyzwanie – prof. dr hab. Juliusz Gardawski (Szkoła Główna Handlowa)
12:00 – wystąpienia gości
12:20 – początki Konfederacji Pracy oczami pracowników – przybliżenie działalności przez przedstawicieli najstarszych organizacji
12:50 – Konfederacja Pracy dziś – Michał Lewandowski przewodniczący OPZZ Konfederacja Pracy
13:05 – wyzwania dla związków zawodowych – dr Małgorzata Maciejewska (Centrum Organizowania Związków Zawodowych)
13:30 – uroczystość wręczenia tytułów „Zasłużony dla OPZZ Konfederacja Pracy”

Uhonorowania OPZZ Konfederacja Pracy odznaczeniem “Za zasługi dla OPZZ” – zgodnie z decyzją Prezydium OPZZ – dokonał Przewodniczący OPZZ Andrzej Radzikowski i Wiceprzewodniczący OPZZ Sebastian Koćwin.

Przedstawienie doświadczeń organizacji, które latami działania zbliżają się do swoich 20 lat – rozpoczęły więc działalność krótko po powstaniu Związku – przedstawili:

1) Mirosław Łosin (Lotnicze Pogotowie Ratunkowe)
2) Anna Żurawska-Kupaj (organizacja w Urzędzie m.st. Warszawy)
3) Bogusława Biljenko (Polfa Tarchomin)
4) Rafał Styczeń (organizacja zakładowa w Auchan Polska)
5) Ewa Dombrowska (Stacja Sanitarno-Epidemilogiczna w Szczecinie)
6) Teresa Cibor (warszawskie Ośrodki Sportu i Rekreacji)
7) Izabella Bilińska – Trzopek (OMPBiU)
8) Marcin Wiśniewski (organizacja związkowa w OPZZ)
9) Ireneusz Pawlonka (Knauff Bełchatów)

Odznaczeniami Zasłużony dla OPZZ Konfederacja Pracy uhonorowani zostali:

1. Profesor Juliusz Gardawski
  2. Cezary Miżejewski
  3. Izabella Bilińska – Trzopek (Wiceprzewodnicząca Zarządu Krajowego, OMPBiU)
  4. Roman Rurański (Chorzowsko Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji)
  5. Andrzej Otręba (Rada OPZZ Województwa Dolnośląskiego)
  6. Bogusława Biljenko (Polfa Tarchomin)
  7. Mirosław Łosin (OZ w Lotnicze Pogotowie Ratunkowe)
  8. Iwona Mandat (OZ w TESCO)
  9. Barbara Kramarz (Bank Gospodarstwa Krajowego)
  10. Przemysław Kuśmierski (KKR, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z Zabrzu)
  11. Maciej Łapski (Stowarzyszenie Polska Społeczna, Komisja Młodych OPZZ)
  12. Adam Basiński (OZ w Toyota Jelcz-Laskowice)
  13. Cezary Błaszczyk (KKR, Zakład Systemu Monitoringu w Warszawie)
  14. Jerzy Kwiecień (ZK, Alior Bank)
  15. Rafał Styczeń (Wiceprzewodniczący Zarządu Krajowego, OZ w Auchan)
  16. Marek Skroński (Santander Bank)
  17. Jerzy Talaga (Zakłady Przemysłu Cukierniczego “SKAWA” Wadowice)
  18. Paweł Śmigielski (Dyrektor Wydziału Interwencyjno – Prawnego OPZZ, prawnik związkowy)
  19. Ireneusz Pawlonka (Knauff Bełchatów)
  20. Grzegorz Ilnicki (Pełnomocnik ZK na terenie województwa pomorskiego, prawnik związkowy)
  21. Piotr Ostrowski (Sekretarz ZK)
  22. Michał Lewandowski (Przewodniczący ZK)

Dziękujemy naszym gościom obecnym na obchodach 20-lecia Związku m.in.: Profesorowi Juliuszowi Gardawskiemu (SGH), Małgorzacie Maciejewskiej (COZZ) OZZ Inicjatywa Pracownicza, Cezaremu Miżejewskiemu, Andrzejowi Radzikowskiemu – przewodniczącemu Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, Sebastianowi Koćwinowi – wiceprzewodniczącemu OPZZ, Andrzejowi Otrębie – przewodniczącemu Rady OPZZ Województwa Dolnośląskiego, Leszkowi Miętkowi ZZM Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce, Przewodniczącemu Rady Branży „Transport”, Mirosławowi Grzybkowi – Przewodniczącemu Rady Branży „Przemysł”, Przewodniczącemu Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników w Polsce, Beacie Wójcik – przewodniczącej Związku Zawodowego Pracowników ZUS, Wiesławowi Jacentemu Krzyżanowskiemu – Prezesowi Zarządu Fundacji „WSPARCIE”, Monice Bocian – przewodniczącej Rady OPZZ woj. lubuskiego, Jerzemu Wiśniewskiemu i Markowi Kupcowi – byłemu i obecnemu przewodniczącemu Rady OPZZ woj. mazowieckiego, przedstawicielom Partii Razem, Instytutu Spraw Publicznych i Stowarzyszenie „Polska Społeczna”.

Zdjęcia – Michał Halczewski – Fotografia – halczewski.eu