Organizowanie pracowników – wspólne szkolenie Konfederacji Pracy i Centrum Organizowania Związków Zawodowych

W dniach 2-3 grudnia, w wyniku współpracy Konfederacji Pracy z Centrum Organizowania Związków Zawodowych, odbyło się szkolenie “Organizowanie pracowników w miejscu pracy”
W szkoleniu wzięło udział ponad 20 osób z 10 organizacji związkowych.
Najmłodsza organizacja miała zaledwie 2 miesiące i ponad 140 członków!
Była więc to świetna okazja na wymianę doświadczeń z bardziej doświadczonymi kolegami i koleżankami. Na szkoleniu aż kipiało od energii 🙂

Podczas ćwiczeń uczestnicy mieli okazję przećwiczyć argumentację za przystąpieniem do związku zawodowego w odpowiedzi do powszechnie słyszanych argumentów na nie. Mapowanie zakładu pracy i członkostwa – dzięki któremu łatwiej określić co i gdzie czują pracownicy. Rozmowę 1 na 1 z pracownikami. A wszystko to by ułatwić wzrost członkostwa tj. wzrost siły organizacji związkowej w firmie.