Szkolenie w ramach projektu „Wiedza i kompetencje kluczem do efektywnego udziału w procesie stanowienia prawa” dla województwa kujawsko-pomorskiego i woj. mazowieckiego

Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Pracowniczego Związku Zawodowego „Konfederacja Pracy” oraz Instytut Spraw Publicznych informują, że w dniach 29 – 30 czerwca 2018 r. (piątek-sobota) w Hotelu Płock (ul. Jachowicza 38, 09-400 Płock), odbędzie się szkolenie dla przedstawicieli związków zawodowych oraz organizacji pozarządowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego i woj. mazowieckiego. Szkolenie w dniu 29 czerwca 2018 r. rozpocznie się o godz. 10:30. W dniu 30 czerwca 2018 r. szkolenie rozpocznie się o godz. 9:00 (prosimy o punktualność).

Zakres szkolenia obejmuje: wstęp do prawa pracy, nowelizacja Kodeksu Pracy (minimalne wynagrodzenie, zawieranie umów o pracę na nowych zasadach, urlopy związane z rodzicielstwem, świadectwa pracy), rola partnerów społecznych w stanowieniu prawa pracy, dialog społeczny na poziomie lokalnym i szczeblu krajowym (procedury konsultacyjne, negocjacje, lobbing).

Szkolenie prowadzone będzie przez Pawła Śmigielskiego – Dyrektora Wydziału Prawno – Interwencyjnego OPZZ.

Szkolenie finansowane jest przez Europejski Fundusz Społeczny (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój) Oś priorytetowa II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.16 „Usprawnienie procesu stanowienia prawa”. Szkolenie organizowane jest w ramach projektu Działania 2.16 POWER (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój) Pn. „Wiedza i kompetencje kluczem do efektywnego udziału w procesie stanowienia prawa”.

Miejsce zajęć oraz zakwaterowania uczestników jest dostępne dla osób niepełnosprawnych. Osoby potrzebujące dostosowań ze względu na niepełnosprawność proszone są o poinformowanie.

Więcej informacji na stronie projektu.